U příležitosti oslavy zakladatelů keší proběhlo v Čechách na přelomu března a dubna několik eventů. Náš magazín se stal partnerem eventu MAKER MADNESS WORKSHOP v Praze. A na event MAKER MadnESS with BEER jsme se zaskočili podívat do východních Čech do České Třebové.
Ořechovka
V sobotu 5. dubna se ve dvě hodiny odpoledne začali trousit první návštěvníci do sálu Restaurace Na Ořechovce. Pořadatelé eventu, členové ČAGeo, měli usnadněnou práci díky tomu, že mohli využít již hotové výrobky a informační panely ze zářijového megaeventu GPS MAZE EUROPE. Přesto příprava eventu na místě zabrala čtyři hodiny práce a to nepočítáme čas věnovaný ještě před tím z domova.
Expozice z MAZE mohla být v sále restaurace instalována jen v omezené míře. Nebylo ani smyslem prezentovat všechny informační panely, které mohli vidět účastníci GPS MAZE EUROPE. Bylo důležité mít v sále místo ještě pro další aktivity.
Stěžejními částmi programu bya velmi zajímavá výstava již hotových keší, které zapůjčili jejich autoři. Dále pak workshop nazvaný Weriho dílna. Tady jste se mohli nejen dívat, ale i vyzkoušet, jak lze takové pěkné keše vyrobit a ověřit si, že to dá docela práci. Vyráběly se falešné šišky, ptačí budky, na šicím stroji se šily maskovací pytlíky pro lock-lock krabičky, nebo jste si mohli vyrobit vlastní geocachingové placky. Byla připravena eventová CWG, která jste si v rámci tvůrčích aktivit mohli na lícové straně dotvořit vlastním motivem nebo motivem Maker Madness.
Pro ty, kterým se do vlastních výtvorů nechtělo, byl k dispozici obchod, v němž byly k zakoupení již hotové kešky. Zručnější a odvážnější si mohli zakoupit díly, které pak doma usnadnily výrobu vlastních nápadů.
Atraktivní částí programu bylo i to, že jste se mohli setkat s nejúspěšnějšími ownery českých keší a jejich výtvory. Pořadatelé je oslovili na základě počtu prémiových bodů udělených všem jejich vytvořeným keším. Naštěstí pro všechny většina z nich pozvání přijala. Moderátoři JohnnyM a TerezaK je postupně představili a poskytli jim prostor pro ukázky vlastních děl. Poté měli prostor diváci pro dotazy. Chystáme se v některém z příštích článků přinést rozhovory s těmito šikovnými lidmi a nebudou chybět ani fotky a videa z jejich trorby.
Na event byli pozváni také čeští revieweři, aby se mohli podělit o to, co je trápí při schvalování keší a jaké při tomto procesu zažívají situace. V dalším samostatném příspěvku přineseme rozhovory také s těmito lidmi, kteří se této činnosti věnují bezplatně ve svém volném čase a bez nichž bychom si naši tolik oblíbenou hru sotva zahráli.
Myslím, že takhle nějak si Groundspeak mohl představovat důstojné vzdání holdu všem tvůrcům opravdu hezkých keší. A kdo na Ořechovce nebyl, může jen litovat, přišel o jedinečnou příležitost k inspiraci. Autorům eventu MAKER MADNESS WORKSHOP patří velké poděkování za to, že se snaží vzdělávat kačery a hlavně ukazovat cestu ke kvalitě.
Česká Třebová
Ve srovnání se sobotní pražskou akcí s rozsáhlým programem byla návštěva nedělního eventu v České Třebové poklidnou akcí. Po sobotním shonu a davech lidí nebylo ani památky, vše probíhalo v pohodové atmosféře u výborného pivka Kohout soukromého pivovaru Faltus. K vidění bylo také několik hezkých keší, ale srovnávat obě akce jednoduše nelze. Ani návštěvností , ani co se týče náplně. Přesto autorům akce patří rovněž dík za to, že účastníci měli možnost vidět zajímavá uložení keší.
Video: ShiBOSS