Domů / Soutěže / Vyhrajte kameru! Natočte příběh jednoho TB.
Vyhrajte kameru! Natočte příběh jednoho TB.

Vyhrajte kameru! Natočte příběh jednoho TB.

To, že v geocachingu máme předměty putující od keše ke keši, není pro zkušeného kačera žádnou novinkou. Všichni, kdo jsme měli takový předmět v ruce, jsme s ním společně alespoň chvíli sdíleli jeho osud. Snažili jsme se pomoci splnit jeho cíl, který mu vytýčil owner. Poté, co jsme ho posunuli do další keše, jsme se už většinou dál o jeho osud nezajímali.

Nyní jsme se rozhodli pokusit pro zajímavost zmapovat cestu tří Travel Bugů. Jak? Prostřednictvím vaší pomoci a tří kamer. Ke třem tagům jsme připevnili kamery a vy díky tomu máte možnost pořídit záznam o jejich osudu. Tento projekt můžeme uskutečnit díky spolupráci s partnerem, firmou Rollei, která je známým výrobcem fotoaparátů a outdoorových kamer.

Tři kamery jsme vložili na třech místech v České republice do tří keší. Každý, kdo některou z kamer objeví a pořídí jejich prostřednictvím zajímavý záznam a pošle ho ke zpracování, může soutěžit o cenu. Tou bude právě taková kamera, se kterou budete mít příležitost záznamy natáčet. Cílem je zmapování pohybu kamery a vytvoření sestřihu z dílčích videí, která od vás dostaneme.

Výsledný film pak bude po vyhlášení vítěze uveřejněn na kanálu https://www.youtube.com/user/RolleiCZ/. Film by měl být náhledem na naši komunitu „z jiného úhlu“. Pohled na nás kačery v intervalu mezi návštěvami dvou keší. Natočte například co vídáte nebo zažíváte cestou do práce, na procházce s pejskem, cestou na chalupu, při lezení pro T5, při sportu, koníčcích či dalších zálibách.

 

Kamery jsou v setu s vodotěsným pouzdrem, USB kabelem a paměťovou kartou micro SD. Karta je umístěna v kameře a není potřeba ji vyjímat. Rovněž není při filmování nutné vyjímat kameru z vodotěsného pouzdra. Její ovládání lze zvládnout pouhými dvěma tlačítky. Levé tlačítko je ON/OFF pro zapnutí a vypnutí kamery, pravé tlačítko je REC/STOP pro spuštění a zastavení záznamu. Po zastavení záznamu se na paměťovou kartu uloží jeden soubor. Pokud budete natáčet víc scén, budete mít na kartě uložen odpovídající počet souborů. Naopak pro stažení dat z kamery bude nutné ji vyjmout z vodotěsného pouzdra, abyste se dostali k USB konektoru. Kameru propojíte s vaším PC prostřednictvím přiloženého USB kabelu a záznamy přesunete z karty do počítače. Při přesunu souborů musí být kamera zapnutá, abyste ji na PC viděli jako externí paměťové zařízení. Až budete kameru ukládat do další keše, dbejte na to, abyste nezapomněli vložit kameru v pouzdře včetně kabelu..

Soutěžní pravidla:

 1. Po vyzvednutí kamery z keše může soutěžící ihned pořizovat záznamy. Do kamery je vložena čistá paměťová karta, baterie kamery je nabitá. Všechny pořízené záznamy nesmí v součtu přesáhnout 5 minut.
 2. Témata záznamů se nemusí týkat jen hry geocaching. Může to být cokoli z toho, co kešer dělá, má rád a chce se o to podělit s ostatními mimo pití tvrdého alkoholu, kouření, hulení, sexu a politiky. A to i přesto, že i těchto činností se kačeři účastní.
 3. Záznamy, které chcete poslat do soutěže, je potřeba zkomprimovat do jediného ZIP nebo RAR souboru, pojmenovat názvem podle svého nicku a uložit za pomoci přiloženého USB kabelu na server www.uschovna.cz. Jako odesilatele „od“ je potřeba zadat svou emailovou adresu a do textu vyplnit své identifikační údaje: nick na geocaching.com (popř. i jméno na facebooku) a trackovací číslo kamery. Pokud připojíte i jméno a příjmení, adresu trvalého bydliště, příp. telefonní kontakt, může to usnadnit komunikaci při případných problémech s identifikací videa apod. Jako příjemce „komu“ uveďte emailovou adresu rollei-soutez@geocacher.cz.
 4. Po odeslání videa na úložiště je nutné vymazat všechny soubory na paměťové kartě a kameru dobít pomocí přiloženého USB kabelu za použití vlastního zdroje. Je to nezbytné proto, aby další soutěžící měli dostatek místa a energie pro svá videa.
 5. Nejpozději druhý den je nutné kameru vložit se vším příslušenstvím do další keše.
 6. Keš, do které bude kamera uložena, musí být na území České republiky.
 7. Vyzvednutí kamery z keše musí být na serveru geocaching.com zalogováno ještě týž den, kdy byla kamera vyzvednuta. Uložení musí být zalogováno týž den, kdy byla uložena do další keše. Jedině tak budou mít další zájemci o účast v soutěži možnost „on-line“ sledovat pohyb kamer.
 8. Soutěžící musí splnit podmínku, že dá svůj lajk stránce RolleiCZ.
 9. Soutěž se vyhlašuje na období od 1. října do 30. listopadu 2014.
 10. Pokud soutěžící nesplní některou z výše uvedených podmínek, nebude moci se svým záznamem postoupit do finále.

Zájemcům o soutěž doporučujeme, aby si kamery dali do sledování, jedině tak budou mít aktuální informace o jejich pohybu. Aby byla zajištěna dostupnost pro celou republiku, první kamera startuje v Čechách, druhá kamera na Moravě a třetí kamera ve Slezsku.

Uložení TB do keše ve Kbelích

Uložení TB do keše ve Kbelích

Na striktním dodržování pravidel a poctivosti závisí úspěch celé akce. Kromě toho je důležité si dopředu vytipovat dostatečně velkou keš pro uložení, protože kamera i s příslušenstvím se zcela určitě nevejdou do micro ani small keší. Proto bude potřeba hledat keše s velikostí regular nebo large, což se neobejde bez přípravy. Zde přikládáme dva návody, jak si lze vyfiltrovat keše, které budou dostatečně velké pro uložení Travel Bugu s kamerou. První návod je pro PM a druhý pro BM členy.

Prémioví členové (PM)
Pokud jste kačeři s prémiovým členstvím, pak můžete využít přímo na stránkách geocaching.com funkci Pocket Query, kde si můžete vyfiltrovat regulárky nebo large keše. Jak na to?

 

Členové se základním členstvím (BM)
V případě, že nejste kačeři s prémiovým členstvím, můžete si vyfiltrovat střední a velké keše prostřednictvím stránky http://project-gc.com/Maps/mapcoverage/.

 

Všem hráčům přejeme hodně štěstí při lovu kamery a hlavně pak dobré oko při natáčení záběrů do soutěže.

Organizační team soutěže
Rollei CZ – outdoorové vybavení
geocacher.cz – Magazín psaný lovci pokladů

One comment

 1. Všechny 3 jsme si dal do watchlistu a moravské se hezky hýbou a Česká nejspíš zmizela v nenávratnu 🙁

Scroll To Top